fot. TV Trwam

A. Mularczyk: Prace nad raportem o reparacjach są już na ukończeniu

Raport o polskich stratach wojennych to dzieło o dużej wadze politycznej. Chcę, by było przygotowane bardzo dobrze od strony merytorycznej i redakcyjnej – powiedział na antenie Polskiego Radia poseł PiS Arkadiusz Mularczyk.

Szef parlamentarnego zespołu ds. reparacji wojennych poinformował, że dokument jest już na ukończeniu. Prace nad raportem – jak podkreślił poseł Arkadiusz Mularczyk – wymagają też konsultacji między innymi z ekspertami.

– To wymaga dosyć ciężkiej pracy zespołu osób, ekspertów, dlatego że każde słowo w tym raporcie może być przedmiotem ataków czy może być weryfikowane w różny sposób, więc chcemy, żeby to było perfekcyjne nie tylko od strony wyliczeń, ale też od strony redakcyjnej, korekcyjnej. Tak, aby nie było żadnych błędów – wskazał Arkadiusz Mularczyk.

Raport, nad którym pracuje parlamentarny zespół, ma zostać opublikowany jeszcze w tej kadencji Sejmu. Dokument – jak mówił poseł Arkadiusz Mularczyk – składa się dziewięciu rozdziałów opisujących różne aspekty strat wojennych.

Zdaniem szefa zespołu ds. reparacji, odszkodowanie od Niemiec dla Polski za II wojnę światową mogłoby wynieść ok. 850 mld dolarów.

RIRM

drukuj