fot. PAP/Przemysław Piątkowski

A. Macierewicz: wypadku nie spowodowało auto, którym jechałem

To nie kierowca samochodu, którym jechałem, spowodował wypadek – powiedział w sobotę minister obrony Antoni Macierewicz, pytany o wypadek na drodze koło Torunia.

„Przyczyna (wypadku) jest badana, ale jedno jest pewne – że nie został on spowodowany przez kierowcę samochodu, którym ja jechałem. Co do tego nie ma cienia wątpliwości, bo ten samochód został z tyłu uderzony przez jeden z innych samochodów” – powiedział Macierewicz dziennikarzom.

W środę w Lubiczu k. Torunia na drodze krajowej nr 10 zderzyło się osiem pojazdów – dwie limuzyny BMW należące do Żandarmerii Wojskowej i sześć pojazdów cywilnych. Poszkodowane zostały trzy osoby, po wizycie w szpitalu zwolnione do domu. W jednym z aut ŻW jechał szef MON Antoni Macierewicz, wracający z sympozjum w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Ministrowi nic się nie stało. Zaraz po zdarzeniu pojechał do Warszawy innym samochodem.

Przebieg zdarzenia bada Żandarmeria Wojskowa pod nadzorem działu ds. wojskowych Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald. Czynności na miejscu zdarzenia prowadziła także policja. Według prokuratury wpływ na zdarzenie mogły mieć trudne warunki panujące na drodze. Według wstępnych ustaleń jeden z samochodów w kolumnie stracił przyczepność i uderzył w tył pojazdu jadącego przed nim. Następnie oba pojazdy, wytrącając prędkość, uderzyły w samochody stojące przed skrzyżowaniem.

PAP/RIRM

drukuj