fot. mon.gov.pl

A. Macierewicz: Wlk. Brytania będzie uczestniczyć w obronie wschodniej flanki

Wielka Brytania będzie uczestniczyć w obronie wschodniej flanki, nic się w tej sprawie nie zmieniło – powiedział w piątek w Tomaszowie Mazowieckim minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, odnosząc się do decyzji Wielkiej Brytanii o Brexicie.

Według podanych w piątek ostatecznych wyników, 51,9 proc. Brytyjczyków, którzy oddali głos, opowiedziało się za opuszczeniem UE przez ich kraj.

Macierewicz pytany przez dziennikarzy o konsekwencję wyjścia Wielkiej Brytanii z UE powiedział, że rozmawiał w piątek z ministrem obrony narodowej Wielkiej Brytanii, który zapewnił go, że siła polskiego bezpieczeństwa leży w sojuszu NATO, który jest nienaruszalny.

„Wielka Brytania będzie uczestniczyła w obronie wschodniej flanki. Nic w tej sprawie się nie zmieniło” – powiedział szef MON.

Według Macierewicza postawienie na sojusz z Wielką Brytanią daje Polsce pewność, że nasze więzy, nie tylko gospodarcze, nie tylko społeczne, ale przede wszystkim związane z bezpieczeństwem państwa, obroną flanki wschodniej, w żaden sposób nie uległy i nie ulegną zmianie.

PAP/RIRM

drukuj