A. Macierewicz: Udział w wyborach zadecyduje o losach Polski

Udział w wyborach parlamentarnych zadecyduje o losach Polski – przekonywał w poniedziałek w Łodzi były szef MON, lider listy PiS w okręgu piotrkowskim Antoni Macierewicz. Zaapelował do wyborców, aby 13 października poszli do urn.

W poniedziałek b. szef MON oraz inni kandydaci wzięli udział w konferencji prasowej, inaugurującej kampanię wyborczą PiS do jesiennych wyborów parlamentarnych.

„Jesteśmy pierwszą formacją, która dotrzymuje słowa. I tak będzie także w przyszłości. Realizujemy to, co obiecaliśmy” – podkreślił. Zapowiedział, że jeśli w nadchodzących wyborach obywatele powierzą Prawu i Sprawiedliwości dalszą odbudowę i wzmocnienie naszego kraju, to w kolejnych czterech latach rząd skupi się m.in na inwestycjach w służbę zdrowia, naukę, infrastrukturę, wieś i nowe technologie.

Lider listy PiS przekonywał, że listy całej Zjednoczonej Prawicy są listami, które łączą wszystkie środowiska prawicowe i centrowe, które zaaprobowały i chcą kontynuować program, który zmienił Polskę w ciągu ostatnich czterech lat.

„Najważniejsze jest to, że ta cała grupa społeczna, która była spychana na margines, mogła uzyskać możliwość rozwoju” – dodał.

Pełnomocnik rządu ds. partnerstwa publiczno-prywatnego Waldemar Buda („trójka” na łódzkiej liście PiS) przyznał, iż kandydaci z pełną pokorą podchodzą do wyborów.

„My się zobowiązujemy do przedstawienia programu, który będziemy wykonywać, natomiast po drugiej stronie są tylko obietnice” – ocenił.

Z kolei wojewoda łódzki Zbigniew Rau („dwójka” na liście PiS w Łodzi) przyznał, że dla niego naturalną rzeczą jest, że po reprezentowaniu rządu w terenie, czas poddać się weryfikacji wyborcom.

Liderem łódzkiej listy (okręg nr 9) jest wicepremier, szef resortu kultury Piotr Gliński. Na kolejnych miejsca znaleźli się wojewoda łódzki Zbigniew Rau oraz poseł PiS i pełnomocnik rządu ds. partnerstwa publiczno-prywatnego Waldemar Buda.

W Piotrkowie Trybunalskim (okręg nr 10) listę otwiera były szef MON i wiceprezes PiS Antoni Macierewicz, a za nim znalazł się wicemarszałek woj. łódzkiego Grzegorz Wojciechowski. Kolejne miejsca przypadło posłowi Robertowi Telusowi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl