fot. Monika Bilska

A. Macierewicz: Pierwszym atakiem terrorystycznym na państwo Unii Europejskiej i państwo NATO był zamach smoleński

Były minister obrony narodowej Antoni Macierewicz zapowiedział, że w tym tygodniu na posiedzeniu Sejmu dojdzie do ponownej próby przyjęcia uchwały uznającej Rosję za państwo wspierające terroryzm.

W tym tygodniu zaplanowane jest posiedzenie Sejmu. Marszałek senior tej izby, Antoni Macierewicz, jest przekonany, że posłowie podczas głosowania przyjmą uchwałę uznającą Rosję za państwo terrorystyczne.

Trudno sobie wyobrazić inną sytuację, przecież to jest kwestia zupełnie fundamentalna. Mamy do czynienia z państwem terrorystycznym, a pierwszym atakiem terrorystycznym na państwo Unii Europejskiej i na państwo NATO był zamach smoleński. To był pierwszy atak terrorystyczny. Dlatego to musi być przywołane, to jest zupełnie oczywiste – mówił Antoni Macierewicz.

I właśnie dlatego w tym kształcie uchwała powróci pod obrady, czyli z poprawkami, które dotyczą zestrzelenia samolotu linii malezyjskich i katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku.

To jest konkret pokazujący jak Polska była jako pierwsza zaatakowana przez rosyjskich terrorystów. To musi być jasno powiedziane. Tutaj nie ma możliwości ogólnikowych opowieści. Tu trzeba jasno powiedzieć, że to Polska była pierwszym atakiem rosyjskim – powiedział marszałek senior Sejmu.

Antoni Macierewicz odniósł się także do wypowiedzi przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy, Rusłana Stefańczuka, który powiedział, że ma osobiste przekonanie, iż katastrofa zarówno MH-17, jak i katastrofa samolotu TU-154M  dokonały się z udziałem Federacji Rosyjskiej.

Przedstawiciele służb specjalnych ukraińskich wielokrotnie przekazywali nam tę informację, uszczegóławiając ją, czego tutaj nie mogę przedstawić. Tak było, gdy pracowałem zarówno jako minister obrony narodowej, jak i później dla podkomisji; te informacje były przekazywane. Oni nie mają w tej sprawie wątpliwości, wskazują konkrety – podkreślał.

Konkrety w postaci nie nazwisk – jak mówił marszałek senior – a formacji, odpowiedzialnej za obie tragedie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl