A. Macierewicz: PO oskarżając innych chce ukryć własną odpowiedzialność za niszczenie polskiego przemysłu

Platforma Obywatelska oskarżając dra Wacława Berczyńskiego i Ministerstwo Obrony Narodowej ws. caracali próbuje przykryć własne winy za niszczenie polskiego przemysłu – akcentował minister Antoni Macierewicz w cotygodniowym felietonie „Głos Polski” dla Radia Maryja.  Szef resortu obrony zapewnił, że na rujnowanie polskiej gospodarki nigdy nie będzie zgody.

Minister zaznaczył, że politycy PO poprzez oskarżanie innych osób chcą ukryć skandaliczne zamówienie na caracale i płynące z tego zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski, a w szczególności dla sytuacji finansowej polskich pracowników.

Szef resortu podkreślił, że poprzednia ekipa rządząca wolała płacić francuskim pracownikom, czyli wydawać polskie pieniądze na zewnątrz – zamiast wzmacniać nasz przemysł poprzez rozwój polskich fabryk w Mielcu czy Świdniku, które produkują znakomite helikoptery.

– Platforma (…) próbuje oskarżać Ministerstwo Obrony Narodowej, a także dra Berczyńskiego, że nielegalnie miał wgląd w dokumentację dot. tego przetargu (…). To był kontrakt – z całym szacunkiem dla produkcji francuskiej – na bardzo stare już modele śmigłowców, które miały uwiązać cały polski przemysł śmigłowcowy, sprawić, żebyśmy już nie mogli rozwijać nowoczesnych modeli, ale przede wszystkim, żebyśmy musieli importować z Francji wytworzone tam śmigłowce, a w Polsce jedynie je składać za ponad 13 mld zł – powiedział Antoni Macierewicz.

Minister obrony narodowej zaznaczył, że niekorzystna umowa ws. caracali bardzo pogłębiłaby bezrobocie. Obecnie Prawu i Sprawiedliwości udało się je zminimalizować – mówił szef resortu.

– Mamy dziś najmniejsze bezrobocie od 25 lat właśnie dlatego, że postawiliśmy na polski przemysł i przestaliśmy uzależniać się od często zacofanego przemysłu innych krajów europejskich, które wypychały do Polski dawne, zużyte modele i stare technologie. Prawo i Sprawiedliwość nie zgodziło się na takie warunki. Gdy okazało się, że Francuzi nie aprobują naszych minimalnych żądań, Ministerstwo Rozwoju stwierdziło, że nie może tego kontraktu podpisać. Oczywiście była to decyzja Ministerstwa Rozwoju, a Ministerstwo Obrony nie miało z tym nic wspólnego informował Antoni Macierewicz w felietonie dla Radia Maryja.

Minister zaznaczył, że PO chciała zepchnąć polski przemysł i narzucić nam przestarzałe rozwiązania, nieopłacalne dla Polski, wzmacniające przemysł francuski i francuskich pracowników, a nie polski przemysł i polskich inżynierów.

– Właśnie dlatego, że Polska nie zgadzała się na takie warunki, właśnie dlatego, że Prawo i Sprawiedliwość odrzuciło postkolonialny system funkcjonowania i niszczenia polskiego przemysłu – właśnie dlatego nie straciliśmy tych 13,5 mld zł, a polski przemysł zbrojeniowy może się rozwijać (…). Próba oskarżania wybitnego eksperta dra Berczyńskiego jest próbą przykrywania własnych win, własnej odpowiedzialności za niszczenie polskiego przemysłu i za nierównoprawne stosunki z innymi państwami. Na taki model gospodarki, na takie działania Polska nigdy nie wyrazi zgody – zapewnił minister Antoni Macierewicz.

Cała wypowiedź ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza jest dostępna [tutaj].

 

RIRM

drukuj