fot. PAP/Tomasz Gzell

A. Macierewicz: dzięki dronom wzrosną nasze zdolności bojowe

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Antoni Macierewicz na terenie Wojskowego Instytutu Technicznego w Zielonce wziął udział w prezentacji najnowszych bezzałogowych statków powietrznych. Resort obrony liczy, że wkrótce maszyny wejdą do seryjnej produkcji, przez co także spadnie ich cena. Antoni Macierewicz podkreśla, że dzięki dronom wzrosną zdolności bojowe polskiej armii.

Szef MON-u na konferencji transmitowanej przez TVP INFO zapowiedział, że drony trafią na wyposażenie wojsk operacyjnych, ale także przyszłych Wojsk Obrony Terytorialnej.

Możliwości działania są olbrzymie, skuteczność – jak wskazuje ten pokaz – również. Liczymy na to, że dzięki temu zdolności bojowe naszej armii staną się takie, byśmy byli w stanie obronić się przed każdym zagrożeniem. To jest także odpowiedź na te wszystkie nieroztropne uwagi, jakie słyszeliśmy, dotyczące obrony terytorialnej kraju. To będą formacje wyposażone w najnowocześniejszą broń, m.in. taką, jaką dzisiaj mogliśmy oglądać – wskazał minister Macierewicz.

Do polskiego wojska miałyby trafić tysiące egzemplarzy dronów – podkreślił szef ministerstwa obrony.

Zaprezentowane drony będą miały m.in. zdolności bojowe. Najmniejsze mogą zostać wykorzystane także do zadań w miastach.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj