fot. PAP/EPA

A. Jermak: Ukraina nie zadowoli się kompromisem na rosyjskich warunkach

Ukraina nie zadowoli się kompromisem na rosyjskich warunkach w celu zakończenia wojny. Nie ofiara, ale agresor musi zapłacić za pokój – oświadczył w piątek Andrij Jermak, szef biura prezydenta Ukrainy, cytowany przez agencję Ukrinform.

„Nie będziemy usatysfakcjonowani żadną konfiguracją, która zagraża suwerenności i terytorialnej integralności Ukrainy. Nie zadowoli nas kompromis na rosyjskich warunkach. Ofiara agresji nie może płacić za pokój. Nadszedł czas aby zapłacił agresor. Apelujemy o wzmocnienie reżimu sankcji i wzywamy do embarga na rosyjską energię” – oświadczył Andrij Jermak.

Polityk, który jest najbliższym współpracownikiem prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, podkreślił, że rosyjskie siły zbrojne niszczą ukraińskie miasta nie tylko z powodu zacofania technicznego i braku precyzyjnej amunicji, ale po to, aby siać terror.

„Dla nas jest to wojna narodowa i dlatego nie oddamy naszej suwerenności czy naszych terytoriów. To Ukraina odradza zasady, które zrodziły obecną zachodnią cywilizację, a celem Rosji jest zniszczenie Ukrainy” – podkreślił.

Andrij Jermak oświadczył, że Ukraina potrzebuje konkretnych posunięć, takich jak dostęp do zachodnich danych wywiadowczych w czasie realnym, szerokiego wsparcia w odbudowie kraju i zamknięcia jej przestrzeni powietrznej.

„Niestety, jak dotychczas nie ma politycznej woli” – zauważył.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl