fot. PAP/EPA

Ukraina: deputowany z partii prezydenta złożył mandat po tym, jak został zauważony na wypoczynku na Malediwach

Jurij Aristow, wiceprzewodniczący Komisji Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu w Radzie Najwyższej Ukrainy, który reprezentował partię Sługa Narodu, złożył mandat po tym, gdy wyszło na jaw, że przebywał w lipcu w pięciogwiazdkowym hotelu na Malediwach – poinformował we wtorek portal Ukrainska Prawda.

W połowie lipca Jurij Aristow został zauważony w pięciogwiazdkowym hotelu Waldorf Astoria Maldives na prywatnej wyspie Ithaafushi na Malediwach, o czym w poniedziałek poinformował ukraiński portal Slidstvo.Info. Dziennikarze portalu uzyskali potwierdzenie od personelu hotelu, że Jurij Aristow rzeczywiście był ich gościem.

O rezygnacji z mandatu deputowanego poinformował we wtorek przewodniczący ukraińskiego parlamentu, Rusłan Stefańczuk. Podanie Jurija Aristowa ma zostać rozpatrzone na najbliższym posiedzeniu parlamentu.

Jurij Aristow został wybrany na deputowanego w 2019 r. Od grudnia 2022 r. był wiceprzewodniczącym Komisji Bezpieczeństwa Narodowego, Obrony i Wywiadu.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl