fot. PAP/EPA

Grecja: zginęli dwaj piloci samolotu gaśniczego, który rozbił się na wyspie Eubea

Zginęli obydwaj piloci samolotu gaśniczego typu Canadair, który rozbił się we wtorek na wyspie Eubea na południu Grecji. W kraju ogłoszono trzydniową żałobę – podaje BBC. Resort obrony przekazał, że piloci byli żołnierzami greckich sił powietrznych.

W katastrofie zginął 34-letni pilot Christos Mulas i 27-letni pilot Perikles Stefanidis. Minister obrony Grecji, Nikos Dendias, oświadczył, że żołnierze stracili życie „na służbie, próbując chronić życie i dobra obywateli, jak i środowisko naszego kraju”.

Do katastrofy doszło w miejscowości Platanisto w pobliżu miasta Karistos na wyspie Eubea na południu Grecji, blisko Aten. Samolot-amfibia Canadair Cl-215, należał do 355. Taktycznego Szwadronu Transportowego greckich sił powietrznych i wraz z co najmniej trzema innymi maszynami brał udział w gaszeniu pożaru, który wybuchł w niedzielę.

Maszyna rozbiła się o wzgórze. Katastrofę zarejestrowała telewizja ERT, która pokazywała, jak samolot zrzuca wodę.

W Grecji od tygodnia trwa walka z pustoszącymi kilka rejonów tego kraju pożarami.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl