fot. pixabay.com

A. Bujara: Wyrok SN ws. ustawy o zakazie handlu w niedzielę jest korzystny

Szef handlowej „Solidarności”, Alfred Bujara, ocenia, że wyrok Sądu Najwyższego ws. niedzielnego handlu jest korzystny. Z postanowienia sądu wynika, że rozumienie zwrotu „przeważającej działalności” sklepu przy ocenie dopuszczalności zwolnienia z zakazu niedzielnego handlu wynika z definicji zwartej w ustawie [więcej].

Zgodnie z zapisem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta przeważająca działalność oznacza rodzaj działalności określony we wpisie do rejestru. Alfred Bujara zwraca uwagę na to, co w praktyce oznacza decyzja Sądu Najwyższego.

– Aby przedsiębiorstwa mogły zatrudniać pracowników w niedziele, muszą mieć zarejestrowaną w KRS-ie jako przeważającą działalność grupę towarów, która jest spisana w art. 6 ustawy i jest dozwolona do sprzedaży w niedziele. Udział w sprzedaży dozwolonych artykułów jest ilościowy, nie wartościowy – zaznacza Alfred Bujara.

Szef handlowej „Solidarności” wskazuje, że do tej pory niektóre placówki wykorzystywały przepis, którym zajął się SN, by handlować w niedzielę.

SN zajmował się w środę pytaniem słupskiego sądu rozpatrującego sprawę przedsiębiorcy obwinionego o złamanie zakazu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl