fot. PAP/Paweł Supernak

Liderzy partii opozycyjnych wyrazili zgodę na procedowanie nowelizacji ustawy o SN na najbliższym posiedzeniu Sejmu

Sejm może już w czwartek zająć się projektem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Zgodę na jego procedowanie na najbliższym posiedzeniu izby wyrazili dziś liderzy opozycji.

Sprawa była omawiana na spotkaniu marszałek Sejmu, Elżbiety Witek, z szefami klubów parlamentarnych i kół. Obecny był tam też premier Mateusz Morawiecki.

Przewodniczący klubu KO, Borys Budka, mówiąc o zgodzie na procedowanie projektu zastrzegł, że opozycja nie chce, by prace nad nim prowadzone były w trybie ekstraordynaryjnym.

Poseł PiS-u, Jan Mosiński, ma nadzieję, że politycy opozycji nie będą hamulcowymi ewentualnego przyjęcia projektu ustawy, który może odblokować środki z KPO.

Tych zmian jest niewiele. Nie wymagają one głębszych debat w komisjach sejmowych, więc nie chciałbym tego odebrać jako spowalnianie tylko dlatego, żeby środki z KPO do Polski nie trafiły. Jak trafią, to z czego będzie mogła funkcjonować PO w sensie destrukcji, jaką prowadzi cały czas w Sejmie?  – mówi Jan Mosiński.

W nocy na stronie Sejmu opublikowany został projekt nowelizacji ustawy o SN. Minister ds. Unii Europejskiej, Szymon Szynkowski Vel Sęk,  poinformował, że jest to projekt, który wypełni kluczowy kamień milowy wskazany przez Komisję Europejską ws. KPO.

Jak mówił, zgodnie z projektem, sądem rozstrzygającym sprawy dyscyplinarne sędziów będzie Naczelny Sąd Administracyjny.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl