fot.twitter.com/AdamBielan

A. Bielan: Będą nowe ministerstwa i zmiany strukturalne w rządzie 

Będą nowe ministerstwa i zmiany strukturalne w rządzie – potwierdził to europoseł Porozumienia Adam Bielan. Media donoszą, że Prawo i Sprawiedliwość ponownie utworzy resort Skarbu Państwa. 

To będzie nowy rząd, ale ze starym przywódcą. W fotelu premiera pozostanie Mateusz Morawiecki. Ale już personalia i podział na ministerstwa to temat na rozmowy liderów Zjednoczonej Prawicy. I takie rozmowy się toczą.

– W tym gabinecie będzie szereg zmian. Myślę, że będą zmiany strukturalne. Powstaną nowe ministerstwa, część być może będzie zlikwidowanych – poinformował w radiu RMF Adam Bielan, europoseł Porozumienia.

Media spekulują, że w nowym rządzie pojawi się minister skarbu.

– Lider Zjednoczonej Prawicy Jarosław Kaczyński, ale też szereg ministrów nie ukrywało tego, że chcemy wrócić do tej koncepcji. Po likwidacji tego resortu, przekazanie spółek do poszczególnych resortów wzmocniło resortowość rządu, silosowość, brak współpracy pomiędzy poszczególnymi resortami – podkreślił Adam Bielan.

Jak wynika z medialnych doniesień, nowy podział na ministerstwa przewiduje silny resort gospodarczy. Na jego czele mogłaby stanąć obecna minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz.

– Myślę, że na początku listopada te ostateczne decyzje zapadną – powiedział Adam Bielan.

Ale mogą zapaść wcześniej, już w przyszłym tygodniu, co potwierdził Adam Bielan.

TV Trwam News

drukuj