fot.twitter.com/AdamBielan

A. Bielan: Wkrótce informacje o kolejnych transferach do klubu PiS

Wkrótce będą informacje o kolejnych przejściach parlamentarzystów opozycji do klubu Prawa i Sprawiedliwości – zapowiedział w środę wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Adam Bielan był pytany w środę w TVP Info, czy liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer ma szansę stać się „główną twarzą opozycji”.

„Myślę, że obserwujemy kolejne kłótnie w kolejnej partii opozycyjnej. Wielka kłótnia w Nowoczesnej o stanowisko dla Ryszarda Petru, wielkie kłótnie w Platformie Obywatelskiej, którą opuścili kolejni politycy: tuż przed świętami dwóch senatorów PO dołączyło do naszego klubu w Senacie” – zauważył wicemarszałek.

„Wcześniej straty, które ponosił PSL w klubie parlamentarnym. Jedyny senator, który wszedł do Senatu przeszedł do naszego klubu, jedna posłanka Andżelika Możdżanowska odeszła z PSL i przeszła do nas. A to nie koniec transferów” – podkreślił wicemarszałek Senatu.

Według Adama Bielana sytuacja ta jest wynikiem niskiego społecznego poparcia dla opozycji.

„Ale oczywiście grzechem pierworodnym była taktyka, którą przyjęła najpierw Platforma, a później na jej wzór także Nowoczesna – opozycji totalnej, potępiającej wszystko w czambuł, na przykład na początku potępiająca program 500 plus” – zaznaczył polityk.

Pytany, kto jeszcze z partii opozycyjnych przejdzie do klubu PiS Adam Bielan powiedział, że nie może tego ujawnić.

„Te informacje wkrótce” – zapowiedział.

Adam Bielan był też pytany, kiedy opinia publiczna pozna kandydatów PiS na prezydentów największych miast.

„Gdy tylko zakończymy kwestię rekonstrukcji (rządu) rozpoczniemy negocjacje, rozmowy wewnętrzne na temat list w wyborach samorządowych i oczywiście na temat kandydatów w największych miastach w wyborach na prezydenta” – powiedział wicemarszałek.

PAP/RIRM

drukuj