fot. PAP/Marcin Obara

A. Abramowicz: Sektor dużych zachodnich korporacji nadal nie płaci w Polsce podatków. To tutaj są pieniądze na sfinansowanie Polskiego Ładu

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców proponuje, by zamiast w podwyższeniu składki zdrowotnej, środków na Polski Ład szukać u zagranicznych korporacji oraz w zastąpieniu CIT-u podatkiem przychodowym.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców obawia się, że polskie małe firmy ucierpią na propozycji Polskiego Ładu, która w jego ocenie faktycznie zmierza w stronę podwyższenia składki zdrowotnej o 9 procent. Swoje obawy Adam Abramowicz sygnalizował premierowi. Teraz szuka innej, alternatywnej ścieżki, która pozwoli na sfinansowanie gospodarczych planów rządu.

– Chcemy pokazać, że cały sektor dużych zachodnich korporacji nie płaci w Polsce nadal podatków. Tutaj są właśnie pieniądze na sfinansowanie Polskiego Ładu – powiedział Adam Abramowicz.

Adam Abramowicz mówi m.in. o korporacjach cyfrowych, które choć w Polsce mają ogromne obroty, nie zostawiają faktycznie podatków. W ocenie Rzecznika Małych i Średnich przedsiębiorców jest to zadanie na teraz. Nie można czekać na Unię Europejską, bo pieniędzy musimy szukać dzisiaj. I tak, druga propozycja dla sfinansowania Polskiego Ładu, to opcja zastąpienia CIT-u podatkiem przychodowym. Taki postulat to powtórzenie tego, co wcześniej sygnalizowało Centrum im. Adama Smitha. Wpływy do budżetu, według prognoz Adama Abramowicza, wzrosłyby o 45 mld zł.

– O 45 mld złotych byłoby więcej wpływów z CIT-u, gdybyśmy zamienili formę, która jest obecnie, czyli płacimy od różnicy między przychodami a kosztami, to w przypadku podatku przychodowego płacimy od każdego przychodu. My proponujemy 1,5 procent – wskazał Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Propozycja Adama Abramowicza ma trafić do premiera. Rzecznik zwraca uwagę, że im więcej pieniędzy zostawimy w kieszeni firm, tym więcej będzie inwestycji. Rynek jest konkurencyjny. Firma, która nie inwestuje, przegrywa na rynku, o czym wiedzą polscy przedsiębiorcy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl