fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

A. Abramowicz; to, co robi Elżbieta Bieńkowska to jest skandal

Poseł Adam Abramowicz, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, odniósł się do medialnych informacji, które wskazują, że Elżbieta Bieńkowska miała spotkać z przedstawicielami zagranicznych sieci handlowych i starać się zablokować podatek od sprzedaży detalicznej, przyjęty przez polski Sejm. To jest skandal – mówi poseł Abramowicz.

Media informują, że póki co najbliższe otoczenie komisarz Bieńkowskiej nie potwierdziło i nie zdementowało, że doszło do jej spotkania z przedstawicielami zagranicznych sieci handlowych. Jeśli natomiast doszłoby do takiego spotkania, byłoby to skandaliczne z kilku powodów – podkreśla poseł Adam Abramowicz.

– Po pierwsze, jeszcze ustawa nie została uchwalona, a już takie rozmowy między przedstawicielami dużych hipermarketów i koncernów, a panią Bieńkowską trwały. Po drugie, pani Bieńkowska jest komisarzem od wspierania małych i średnich firm. To jest najbardziej poruszające, że akurat ta ustawa, którą przyjęliśmy, jest ustawą, która ma pomagać małym i średnim firmą i tak została skonstruowana – zaznacza poseł Abramowicz.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości dodaje, że ustawa ta bierze pod uwagę definicję europejską, gdyż firmy o rocznych obrotach 204 mln zł są zwolnione z podatku, a definicja małej i średniej firmy wg Unii to jest firma, która nie przekracza obrotów 200 mln zł rocznie.

Pani Bieńkowska teoretycznie ma działać właśnie na rzecz tych firm, a nasza ustawa opodatkuje większe firmy – podkreśla poseł Abramowicz.

Ta ustawa ma wspomóc mniejsze sklepy w Polsce. Do tej pory rocznie ubywało w naszym kraju 5 tysięcy sklepów. Chcemy zmienić ten trend. Pani Bieńkowska bierze z Unii pieniądze za to, żeby pomagać właśnie tym małym i średnim firmom. Tymczasem, prowadzi już tajne rozmowy, bo – zdaniem dziennikarzy – nie zostały one nawet odnotowane, a obowiązkiem komisarzy jest takie rozmowy odnotowywać – mówi przewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego Adam Abramowicz.

Polityk dodaje, że od spraw konkurencji jest zupełnie inny unijny komisarz w Unii Europejskiej, a nie pani Bieńkowska.

Pani Bieńkowska jest od pomagania małym i średnim firmom. I tak pomaga, że zanim ustawa w Polsce została uchwalona, to ona już zapowiada, że tę ustawę będzie ze wszystkich sił zwalczać i – z tego co mówią dziennikarze – zrobi wszystko, żeby Komisja Europejska ją uchyliła. Skandal, skandal i jeszcze raz skandal – kończy poseł Adam Abramowicz. 

RIRM

drukuj