fot. twitter.com/Bon_Turystyczny

750 mln zł to wartość 850 tys. bonów turystycznych, które trafiły do polskich rodzin

750 mln zł to wartość 850 tys. bonów turystycznych, które trafiły do polskich rodzin. Uprawnieni do świadczenia dokonali 210 tys. płatności na kwotę 150 mln złotych. Chęć udziału w programie zgłosiło ponad 17 tys. podmiotów gospodarczych.     

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych prof. Gertruda Uścińska wskazała, że zarówno rodziny, jak i przedsiębiorcy pozytywnie oceniają realizację Polskiego Bonu Turystycznego.

– Jeżeli chodzi o korzystające rodziny, to są bardzo pozytywne opinie. One  są zgłaszane w formie mailowej i widzimy to również z rozmów, które są prowadzone na naszej infolinii, kiedy rodzice czy opiekunowie dopytują się o szczegóły, albo po prostu dzwonią, że skorzystali. Sposób obsługi i postęp technologiczny oceniają bardzo wysoko. Przedsiębiorców, którzy mają jakieś uwagi czy chcą wprowadzić modyfikację – ich słuchamy i to uwzględniamy. Ale dla nich, dla wielu z nich, z informacji nam przekazywanych, to jest bardzo istotne wsparcie finansowe – powiedziała  prof. Gertruda Uścińska.   

https://twitter.com/zus_pl/status/1286542022099296256

Polski Bon Turystyczny to inicjatywa prezydenta Andrzeja Dudy. Można go aktywować od 1 sierpnia na platformie PUE ZUS. [tutaj]

Na każde dziecko przysługuje jeden bon o wartości 500 złotych. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie jest dwa razy wyższe i wynosi 1 tys. złotych.

https://twitter.com/zus_pl/status/1298533768358240256

Za pomocą [Polskiego Bonu Turystycznego] można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne na terenie Polski. Jest on ważny do końca marca i nie podlega wymianie na gotówkę.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl