By Hiuppo - Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=3652576

5 listopada sesja rady warszawskiej dzielnicy Włochy

5 listopada odbędzie się sesja rady warszawskiej dzielnicy Włochy, podczas której zostanie odwołany z urzędu burmistrz Artur W. Wczoraj mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA tuż po przyjęciu łapówki.

Artur W. – burmistrz dzielnicy Włochy, przyjął wczoraj od znanego dewelopera 200 tysięcy złotych łapówki. Agenci CBA zatrzymali obie osoby na gorącym uczynku.

– Samorządowiec przyjął pieniądze od znanego stołecznego dewelopera. W zamian pomagał mu w uzyskaniu korzystnych dla dewelopera decyzji związanych z warunkami zabudowy – poinformował Temistokles Brodowski.  

Artur W. miał też podejmować się załatwiania podobnych decyzji w innych warszawskich urzędach. Z ustaleń śledztwa wynika, że była to już najprawdopodobniej kolejna transza przyjęta przez urzędnika.

– Po raz pierwszy w historii warszawskiego samorządu dochodzi do sytuacji, kiedy na gorącym uczynku zostaje złapany burmistrz jednej z 18 dzielnic Warszawy i ta łapówka jest ogromnej wysokości – powiedział Michał Szpądrowski, rzecznik Klubu Radnych PiS w Radzie Warszawy.

Wnioski w sprawie odwołania burmistrza Artura W. złożyli prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski oraz 19. dzielnicowych radnych. Były już burmistrz warszawskich Włoch był politykiem Platformy Obywatelskiej. Dlatego klub zapowiada, że zostanie on zawieszony w prawach członka PO.

„Burmistrz Włoch Artur W. został przez rzecznika dyscypliny partyjnej na mój wniosek zawieszony w prawach członka Platformy Obywatelskiej – poinformował lider warszawskich struktur platformy – Marcin Kierwiński.

Teraz obaj zatrzymani mężczyźni mają usłyszeć zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

TV Trwam News

drukuj