fot. PAP/Rafał Guz

5. edycja programu „Szkolny Klub Sportowy”

Tegoroczna edycja programu „Szkolny Klub Sportowy” obejmuje ponad 200 tysięcy dzieci i ponad 10 tysięcy nauczyli. To jeden z elementów walki resortu sportu z konsekwencjami pandemii.

Czas pandemii COVID-19 zatrzymał nas w domach. Społeczeństwo – zwłaszcza dzieci i młodzież – ograniczyło aktywność fizyczną.

– Wielkim wyzwaniem współczesnych czasów jest przezwyciężenie konsekwencji pandemii w obszarze naszej aktywności fizycznej, jej braku czy niedostatecznego poziomu aktywności – wskazał wicepremier Piotr Gliński, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Odpowiedzią na te wyzwania ma być 5. edycja programu „Szkolny Klub Sportowy”, który działa od 2017 roku. To dodatkowe 60 minut zajęć WF-u, minimum dwa razy w tygodniu.

– Jego budżet wynosi prawie 45 milionów złotych i obejmuje kilkaset tysięcy dzieci. W tym roku to ponad 200 tysięcy dzieci oraz 10 tysięcy nauczycieli, którzy są zaangażowani – oznajmił minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu.

Ambasadorem programu SKS został Piotr Małachowski, dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem. Lekkoatleta podkreślił, że zadaniem takich sportowców jak on jest namawianie do aktywności fizycznej.

– Żebyście wyszli z rodzicami co weekend. Abyście 2-3 razy w tygodniu pobawili się, spędzili razem czas na dworze. Sport daje Wam przede wszystkim to, że będziecie mogli w późniejszym czasie, jak już dorośniecie, przełamywać pewne bariery – podsumował Piotr Małachowski.

W czwartek odbyły się już pierwsze treningi dla dzieci, które prowadziły obecne i byłe gwiazdy polskiego sportu. To m.in. wioślarze Natalia Madaj, Katarzyna Zillmann i Szymon Pośnik, reprezentantka Polski w taekwondo, olimpijka z Tokio Patrycja Adamkiewicz i była lekkoatletka Emilia Ankiewicz.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl