Min. P. Gliński na 100-lecie MKiDN: Dziękuję wszystkim ludziom kultury i sztuki za ich pracę

Stulecie istnienia MKiDN jest okazją do tego, żeby podziękować wszystkim ludziom polskiej kultury i sztuki za ich pracę – powiedział w środę wicepremier, minister kultury Piotr Gliński. To jest moja powinność, żeby także cieszyć się z tego, że poziom polskiej kultury jest wysoki – dodał.

„Mija sto lat od 5 grudnia 1918 r., kiedy Naczelnik Państwa Józef Piłsudski wydał dekret o utworzeniu Ministerstwa Sztuki i Kultury. To jest oczywiście okazja, żeby spojrzeć w przeszłość, spojrzeć na te sto lat” – powiedział wicepremier Gliński.

Dodał, że gdy przeczytamy dekret o utworzeniu ministerstwa zauważymy, że zakres obowiązków w nim zawarty „niewiele się różni od obowiązków, które w tej chwili” spoczywają na MKiDN.

Podkreślił, że tego rodzaju rocznica, jak 100-lecie istnienia, jest „zawsze okazją do tego, żeby podziękować wszystkim ludziom polskiej kultury, wszystkim ludziom polskiej sztuki za ich pracę, za tworzenie instytucji, za dbałość o to, żeby te instytucje pracowały na jak najwyższym poziomie”.

„Za co serdecznie wszystkim dziękuję” – powiedział wicepremier.

„To jest moja powinność, żeby także cieszyć się z tego, że poziom polskiej kultury jest wysoki, że poziom naszych instytucji jest wysoki” – zaznaczył szef resortu kultury.

PAP/RIRM

drukuj