V Dni Morza w Gdyni

W Gdyni zainaugurowane wczoraj zostały uroczystości związane ze Świętem Morza. Dni Morza obchodzone są w Gdyni już po raz piąty. Nawiązują one do święta odbywającego się w tym mieście jeszcze przed II wojną światową. Na uczestników imprezy czeka mnóstwo atrakcji. Wczoraj mogli oni zobaczyć m.in. gigantyczny wycieczkowiec, jaki zawinął do Gdyni.

Pokazy działań antyterrorystów i ratowników na wodzie, rejsy, regaty, zabawy familijne, koncerty, gry miejskie i wiele innych ciekawych atrakcji znalazło się w programie Dni Morza, które zaplanowano w Gdyni do jutra. Święto Morza 2017 rozpoczęto wczoraj od złożenia na morzu kwiatów w hołdzie tym, co odeszli na wieczną wachtę podczas działań wojennych, w trakcie pełnienia służby państwowej, w wyniku katastrof morskich, a także podczas codziennej pracy w marynarce handlowej.

Następnie odbyło się uroczyste powitanie giganta – jednego z największych statków pasażerskich świata, który zacumował do portu w Gdyni. Na pokładzie wycieczkowca znajdują się m.in. ogromny park linowy i ściana wspinaczkowa, pełnowymiarowe boisko do koszykówki oraz bieżnia. Na statku znajduje się również centrum medyczne dyżurujące przez całą dobę. Koszt kilkudniowej wycieczki takim gigantem wynosi kilka tysięcy złotych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj