Gdynia: rusza 15. edycja Festiwalu Filmowego Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci

W Gdyni rozpoczyna się dziś 15. edycja Festiwalu Filmowego Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci. W tym roku wydarzenie będzie przebiegać pod hasłem „Wolna Polska w wolnym świecie”.

Organizatorzy Festiwalu Filmowego Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci wskazują, że wydarzenie będzie niezwykle intensywne. W ciągu kilku dni odbędzie się ponad 150 pokazów filmowych oraz przeszło 250 wydarzeń towarzyszących. Hasło przewodnie „Wolna Polska w wolnym świecie” zostało zaczerpnięte z manifestu Janusza Krupskiego z 1977 roku. Wokół tych słów został zbudowany cały program festiwalu, tak aby dotrzeć do krajów, które doświadczyły walki z systemami totalitarnymi.

Arkadiusz Gołębiewski, dyrektor Festiwalu Filmowego Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci, mówi, że zaprezentowane zostaną filmy m.in. z Estonii, Łotwy i Czech.

– Myślę, że w tym roku wszyscy lepiej rozumiemy, co oznacza nasza zbiorowa pamięć o wolności. Dlatego zaprosiłem twórców, przedstawicieli opozycji niemal ze wszystkich krajów, które pamiętają, czym był Związek Radziecki, czym była sowiecka okupacja. Przyjeżdżają przedstawiciele z Łotwy, Estonii, Finlandii, a nawet z Mongolii, Rumunii, Mołdawii czy Czech, żeby prezentować filmy o swoich drogach do wolności – wskazuje Arkadiusz Gołębiewski.

W ramach festiwalu odbędą się też konkursy m.in. w kategorii film fabularny i film dokumentalny. Nowością będą mini targi, czyli międzynarodowy market filmowy z udziałem producentów, dystrybutorów i przedstawicieli różnych instytucji.

Festiwal potrwa do najbliższej soboty.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl