fot. https://twitter.com/Straz_Graniczna

Polska wprowadzi tymczasowe kontrole na granicy z Niemcami?

Polski rząd rozważa tymczasowe kontrole na granicy polsko-niemieckiej. W poniedziałek natomiast premier Mateusz Morawiecki polecił ministrowi spraw wewnętrznych i administracji kontrole busów oraz samochodów granicy ze Słowacją.

Europa nadal zmaga się z kryzysem migracyjnym. Kolejni mieszkańcy Afryki i Bilskiego Wschodu chcą dostać się na Stary Kontynent. Choć Polska podejmuje skuteczne kroki, by uniemożliwić przedostanie się nielegalnych migrantów od strony Białorusi, premier Mateusz Morawiecki polecił weryfikację także innych miejsc, przez które mogliby wjechać migranci. Na początku tygodnia dowiedzieliśmy się o kontrolach busów i samochodów na granicy ze Słowacją.

Teraz rząd rozważa kontrole na granicy polsko-niemieckiej.

„Obawiamy się, że lada moment pojawi się ruch z kierunku Włoch. Dlatego też rozważamy pewne kontrole na granicy polsko-niemieckiej po swojej stronie, bo boimy się tego ruchu, który pojawi się z Włoch” – poinformował Piotr Müller, rzecznik rządu, dla Polsat News.

Włosi zmagają się z ogromną falą migracji. Jednocześnie okazało się, że prowadzący dotąd politykę otwartych drzwi niemiecki rząd wspiera organizacje pozarządowe działające na terenie Włoch, by miały one środki zabezpieczające byt migrantów na terenie Republiki Włoskiej. Chodzi o to, by migranci nie przenosili się dalej w głąb Europy, w tym właśnie do Niemiec, co już wywołało oburzenie przedstawicieli włoskiego rządu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl