49 miesięcy od katastrofy smoleńskiej

Mija 49 miesięcy od katastrofy rządowego TU-154 M pod Smoleńskiem. Jak co miesiąc rodziny ofiar, a także politycy  Prawa  i Sprawiedliwości uczczą pamięć tragicznie zmarłych.

W kościele seminaryjnym na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie o godz. 8.00 sprawowana będzie Msza Święta w intencji ofiar tragedii. Następnie przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości udadzą się przed Pałac Prezydencki, gdzie zostaną złożone kwiaty i zapłoną znicze.

Eucharystia odprawiona zostanie również wieczorem – o godz. 19.00 wierni zgromadzą się w Archikatedrze św. Jana. Po niej ruszy Marsz Pamięci. Transmisję Eucharystii od godz. 19.00 przeprowadzą – RM i TV Trwam.

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem miała miejsce katastrofa polskiego rządowego samolotu TU-154 M. Zginęło w niej 96 pasażerów, w tym prezydent RP Lech Kaczyński wraz z małżonką.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl