[TYLKO U NAS] Pos. Świat: D. Tusk wie, że nie ma czystego sumienia

Donald Tusk idzie w zaparte, bo nie ma innego wyjścia. Wcześniej mówił, że bierze na siebie odpowiedzialność, ale jak widać teraz już nie chce  – powiedział poseł Jacek Świat, którego żona zginęła w katastrofie smoleńskiej.

Polityk odniósł się do słów byłego premiera, który był wczoraj przesłuchiwany jako świadek w śledztwie dot. m.in. nieprawidłowości przy sekcjach zwłok ofiar tragedii z 2010 r.

Po opuszczeniu prokuratury obecny przew. Rady Europejskiej powiedział, że nie zakazał otwierania trumien po przywiezieniu ciał do Polski. Zarzucił też obecnie rządzącym i wymiarowi sprawiedliwości polityczne wykorzystywanie tragedii smoleńskiej.

Poseł Jacek Świat podkreślił, że Donald Tusk kłamie i zachowuje się arogancko, gdyż wie, że chroni go immunitet oraz wsparcie krajowych i zagranicznych sojuszników.

– Myślę, ze za tym wszystkim kryje się również strach, bo Donald Tusk wie, że nie ma czystego sumienia jako człowiek czy jako polityk. On politycznie odpowiada i za samą katastrofę, w jakiejś części, ale przede wszystkim odpowiada politycznie za te skandale – niebywałe, haniebne wydarzenia, jakich jesteśmy świadkiem dzisiaj. To kwestie zamiany ciał, pomieszania ciał, traktowania ciał naszych bliskich, naszych bohaterów narodowych jak worków z śmieciami. To przecież spada na jego głowę, bo to jego decyzje z pierwszych trzech dni po tragedii doprowadziły do tej sytuacji – powiedział Jacek Świat.                                                                                                   

Dotychczasowe ekshumacje ciał ofiar wykazały liczne błędy i zaniedbania. W trumnach znajdowały się części ciał innych osób; ujawniono też zamianę ciał.

Na otwieranie trumien w Polsce – mimo apeli rodzin ofiar – nie wyraził zgody rząd Donalda Tuska. Ówczesne władze Polski zapewniały, że w Rosji dochowano wszelkiej staranności przy identyfikacji ofiar.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl