twitter.com/KancelariaSejmu

4 maja Sejm będzie procedował ratyfikacje unijnej decyzji dotyczącej Funduszu Odbudowy

Już po majówce, we wtorek 4 maja, Sejm zbierze się, aby procedować ratyfikacje unijnej decyzji dotyczącej Funduszu Odbudowy. To otworzy drzwi do unijnych środków. W ciągu dwóch następnych tygodni Komisji Europejskiej zostanie przedstawiony Krajowy Plan Odbudowy.

Nie milknie echo po spotkaniu premiera Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami klubu Lewicy ws. Krajowego Planu Odbudowy. Wszystkie 6 proponowanych przez Lewicę postulatów zostało wprowadzonych do planu. Jednak rzecznik rządu, Piotr Muller, wyklucza, aby współpraca na linii Prawo i Sprawiedliwość-Lewica mogła być w przyszłości szersza.

– Z Lewicą, w przeciwieństwie do Solidarnej Polski (z którą zgadzamy się w 90 proc. spraw) w 90 proc. spraw się zasadniczo nie zgadzamy. Natomiast jest te 10 proc., chociażby w zakresie funduszu unijnego, z którymi się zgadzamy – powiedział Piotr Muller, rzecznik rządu.

Podstawą do sięgnięcia po środki z Funduszu Odbudowy będzie Krajowy Plan Odbudowy. Ten negocjowany i konsultowany dokument zostanie na dniach wysłany Komisji Europejskiej.

– Termin to 30 kwietnia, który jest określony dla wszystkich państw członkowskich. Komisja Europejska zwraca jednak uwagę, że prawie połowa krajów nie wyrobi się w tym terminie i dała jeszcze 14 dni na prace nad Krajowym Planem Odbudowy – wskazał Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Aby uruchomić środki z Funduszu Odbudowy, potrzebna jest też ratyfikacja decyzji Rady Europejskiej z grudnia 2020 roku. Sejm zbierze się we wtorek (4 maja) na dodatkowym posiedzeniu, by zająć się projektem ustawy o ratyfikacji unijnej decyzji dotyczącej Funduszu Odbudowy.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl