374. zebranie plenarne Konferencji Episkopatu Polski

W Warszawie księża biskupi spotkają się dziś na 374. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. Podczas dwudniowych obrad, księża biskupi będą rozmawiać na temat owoców Światowych Dni Młodzieży i wizyty Ojca Świętego Franciszka w Polsce.

Innym tematem będą: trwające obchody 1050-lecia Chrztu Polski oraz Jubileuszowego Roku Miłosierdzia – mówi ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP-u.

Myślimy bardziej o konsekwencjach tego, jakie wnioski duszpasterskie płyną z tych wydarzeń: 1050-lecia chrztu Polski, Roku Miłosierdzia, Światowych Dni Młodzieży i pielgrzymki papieskiej. Jest to zawsze mocny punkt, który decyduje o przyszłości. Jeżeli byśmy te wszystkie wydarzenia zostawili w takim miejscu, w jakim się dokonywały, to możemy stracić to dziedzictwo, które zostało przekazane w nasze ręce. Jeśli nie będzie rozwijane, zmarnieje – wskazuje ks. abp Stanisław Gądecki.

Księża biskupi zajmą się ponadto m.in. sprawami rodziny, przygotowaniem do sakramentu bierzmowania oraz duszpasterstwa sportowców. Ważnym tematem będzie również zbliżająca się Pielgrzymka Narodowa do Rzymu.

Obrady Konferencji Episkopatu Polski zakończą się jutro.

RIRM

drukuj