36 cywilów zginęło w ataku na granicy z Nigrem

Co najmniej 36 cywilów zginęło, a 27 zostało rannych wskutek zrzucenia bomby przez niezidentyfikowany samolot na wieś w stanie Borno na północnym wschodzie Nigerii, na granicy z Nigrem – poinformowały źródła wojskowe w Nigrze.

Do zdarzenia doszło w rejonie Abadam w stanie Borno – poinformowało dwóch wojskowych przedstawicieli w mieście Bosso, gdzie zgromadziły się wojska z Czadu i z Nigru, przygotowujące się do przeprowadzenia operacji wymierzonych w bojowników z islamistycznego ugrupowania Boko Haram.

„Nie wiemy, do kogo należał samolot. (…) Ofiarami są okoliczni mieszkańcy, którzy zebrali się na jakieś uroczystości i zostali pomyleni z terrorystami” z Boko Haram – poinformowało źródło, cytowane przez agencję Reutera.

Drugie źródło wojskowe w Bosso, które znajduje się ok. 20 km od miejsca bombardowania, potwierdziło informacje dotyczące tego incydentu.

Według źródeł, cytowanych przez agencję AFP, ludność, która padła ofiarą bombardowania, brała udział w uroczystościach pogrzebowych.

Od 2009 roku Boko Haram prowadzi zbrojną walkę o przekształcenie Nigerii lub przynajmniej jej części w muzułmańskie państwo wyznaniowe z obowiązującym prawem szariatu.

Do niedawna partyzanci Boko Haram prowadzili wojnę głównie na terenie trzech północno-wschodnich nigeryjskich prowincji: Borno, Yobe i Adamawa. W ostatnich miesiącach zaczęli przenikać przez nieszczelne granice i atakować w innych krajach regionu – Czadzie, Nigrze i Kamerunie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl