fot. flickr.com

340 tys. odbiorców nadal bez prądu z powodu burz

Z powodu gwałtownych burz, które przeszły wczoraj przez Polskę, 340 tys. odbiorców wciąż pozostaje bez prądu informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Awarie są usuwane na bieżąco. Od wczoraj liczba odbiorców bez prądu zmniejszyła się o ponad 220 tys. – mówiła Bożena Wysocka z Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

– Uszkodzonych zostało 800 budynków, w tym 520 budynków mieszkalnych – to są głównie pozrywane dachy. W dalszym ciągu, w wyniku uszkodzenia infrastruktury elektroenergetycznej, jeszcze 340 tys. odbiorców nie ma prądu. Wczoraj wieczorem było to 560 tys. Jak widać, służby bardzo sprawnie usuwają te awarie. W niektórych miejscach będzie to trwało trochę dłużej, ponieważ istnieje konieczność postawienia nowych słupów energetycznych – zwróciła uwagę Bożena Wysocka.

W wyniku nawałnic straż pożarna interweniowała prawie 6 tys. razy. W kraju w wyniku tych zdarzeń zginęła jedna osoba, 17 zostało poszkodowanych, w tym trzech strażaków.

Największe straty żywioł spowodował w województwach mazowieckim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Osobom, które potrzebują pomocy, bezzwłocznie będą przekazywane zasiłki – poinformowała premier Ewa Kopacz po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Według Rządowego Centrum Bezpieczeństwa dziś i jutro, w województwie pomorskim i zachodniopomorskim, w strefie brzegowej, możliwy jest sztorm. Na terenie województwa śląskiego i opolskiego możliwy jest wzrost stanów wód.

RIRM

drukuj