fot. twitter.com/AgencjaRozwoju

30 lat Agencji Rozwoju Przemysłu

Agencja Rozwoju Przemysłu obchodzi swoje 30. urodziny. Z tej okazji w warszawskiej siedzibie spółki zorganizowana została konferencja oraz warsztaty dla przedsiębiorców. Spotkanie zainaugurowało całoroczne obchody 30-lecia istnienia agencji.

Konferencja została poświęcona kierunkom rozwoju polskiego przemysłu oraz działaniom, jakie podejmuje państwo na rzecz jego transformacji.

Gościem specjalnym wirtualnej debaty był premier Mateusz Morawiecki. Prezes Rady Ministrów w swoim wystąpieniu podziękował za 30 lat działalności Agencji Rozwoju Przemysłu.

– Dziś, po 30 latach działalności Agencji Rozwoju Przemysłu, wiemy, że spełniła ona swoje zadanie, pomagając dziesiątkom firm przeprawić się przez wzburzone morze transformacyjnych przemian. Wszystkim, którzy dołożyli wysiłku do tej pracy, serdecznie dziękuję. W ciągu ostatnich lat Agencja Rozwoju Przemysłu dojrzała do realizacji nowych zadań. Jeszcze niedawno miałem przyjemność brać udział w otwarciu pierwszego Centrum Obsługi Przedsiębiorców we Wrocławiu. Od tego czasu nie minęły nawet dwa lata, a już dziś otwiera się siódme takie centrum. Z dumą przyglądam się sukcesom przedsiębiorców, którzy współpracują z Agencją Rozwoju Przemysłu w specjalnych strefach ekonomicznych zarządzanych przez spółkę – akcentował Mateusz Morawiecki.

Premier objął swoim patronatem całoroczne obchody 30-lecia Agencji Rozwoju Przemysłu.

Spółka zajmuje się wspieraniem polskich przedsiębiorców – zarówno tych z udziałem Skarbu Państwa, jak i prywatnych. Angażuje się m.in. w przemysł kolejowy, stoczniowy, motoryzacyjny i wydobywczy.

RIRM

drukuj