fot. pixabay.com

27. ogólnopolskie spotkanie małżeństw w Niepokalanowie

Formacja, modlitwa, świadectwa, ale też wspólna zabawa – tak w dużym skrócie wyglądało w Niepokalanowie 27. ogólnopolskie spotkanie małżeństw, które miały wesela bezalkoholowe. Krzewieniem tej idei zajmuje się stowarzyszenie „Wesele Wesel”. 

W Niepokalanowie bawili się uczestnicy „Wesela Wesel”. To już 27 spotkanie małżeństw, które zdecydowały się, że na ich weselu nie będzie alkoholu.

– To jest przepiękne spotkanie, jeśli się spotykają małżeństwa, które tak wybrały, tak chciały przeżyć swój niepowtarzalny dzień – powiedział Piotr Folwarski, zespół muzyczny „Verus”.

Ideę bezalkoholowych wesel krzewi Stowarzyszenie „Wesele Wesel”.

– Pić nie dużo, to nic dużego, ale nie pić wcale, to dopiero coś, ale na to trzeba chłopa, a i baby tyż. Potrzeba ludzi śmiałych, odważnych, bez kompleksów, co potrafią od siebie wymagać i o to idzie od samego początku – powiedział ks. Władysław Zązel, kapelan zarządu głównego Związku Podhalan, kapelan „Wesela Wesel”.

„Wesele Wesel” zaszczepia należny szacunek dla sakramentu małżeństwa, dla którego nadużywanie alkoholu stanowi dziś poważny problem.

– O tej pandemii się dzisiaj nie mówi, mówi się o wszystkim, ale o alkoholu nie mówi się dziś w ogóle. Trzeba mówić głośno, trzeba wyjść temu naprzeciw, od rodziny począwszy aż na władzach samorządowych i państwowych skończywszy i o to należy walczyć. Chcemy i właściwie jesteśmy wśród tylu małżonków z całej Polski ambasadorami trzeźwości – podkreślili Adam i Aneta Wierzbiccy, uczestnicy „Wesela Wesel”.

Trzeźwości, która w parze z wiarą – jak podkreślali uczestnicy spotkania – daje szczęście i umacnia wzajemną miłość.

– Zawierzenie Maryi małżeństwa, to jest najlepszy przepis na udane małżeństwo, bo jeśli Ona nie zajmie się małżeństwem, naszymi problemami i zmaganiami, to my sami sobie z tym nie poradzimy – wskazali Agnieszka i Rafał Folwarscy, uczestnicy „Wesela Wesel”.

Wesele Wesel to szczególne świadectwo – podkreślił ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

– Są to niezwykle cenne przykłady dla współczesnego świata, także dla współczesnej Polski, gdzie nadużywanie alkoholu jest ogromne. Z tym wiąże się wiele ludzkich tragedii dotyczących życia małżeńskiego, rodzinnego, ale także dzieci, które cierpią przez alkohol nadmiernie spożywany przez rodziców – zaznaczył ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Doroczne spotkania mają także wymiar formacyjny. Jego uczestnicy traktują je jako szczególne małżeńskie rekolekcje.

– Czekamy z roku na rok na to spotkanie, bo to naprawdę nas umacnia i pozwala nadal trwać w wierności i miłości małżeńskiej – mówili Adam i Aneta Wierzbiccy.

Podczas spotkania małżonkowie odnowili także przyrzeczenia małżeńskie.

Warto wspomnieć, że zaproszenie na pierwsze spotkanie „Wesela Wesel” popłynęło na falach Radia Maryja. Jak się okazało takich małżeństw, które organizowały wesela bezalkoholowe, w Polsce jest wiele. Z roku na rok rośnie także liczba uczestników spotkań tej wyjątkowej wspólnoty. Przyjeżdżają i dają świadectwo, że wesele bez alkoholu i życie w trzeźwości jest możliwe.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl