2 mln zł dofinansowania z rządowej rezerwy dla Pomorza Zachodniego

Do województwa zachodniopomorskiego trafią środki na zakup dwóch specjalistycznych karetek oraz remont dachu w ośrodku szkolno-wychowawczym w Niemieńsku. Taką decyzję podjęła premier Beata Szydło. Pieniądze będą pochodzić z rezerwy ogólnej budżetu państwa.

W ośrodku szkolno-wychowawczym w Niemieńsku uczy się obecnie 46 uczniów, z czego 29 przebywa w internacie. Od czterech lat budynek wymaga natychmiastowego remontu.

Jak powiedział Paweł Szefernaker, sekretarz stanu w kancelarii premiera, „w tym roku założono na dachu siatkę, ponieważ dach całkowicie się już nie nadaje. Groziło to osuwaniem się dachówki” – dodał.

Dlatego do placówki trafią środki z rezerwy ogólnej budżetu państwa, po które rząd sięga w sytuacjach nagłych i nieprzewidzianych. Na remont ośrodka przeznaczona zostanie kwota 1 mln 156 tys. zł. O dofinansowanie wnioskował wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski. Województwo otrzyma także środki na zakup dwóch specjalistycznych karetek.

– Ten zakup czynimy przede wszystkim ze względu na organizację zlotu żaglowców, finału regat The Tall Ships Races. Do Szczecina przyjedzie – według prognoz policji – ponad 2 mln osób w trakcie tych kilu dni finału regat – tłumaczył Krzysztof Kozłowski.

Karetki będą wyposażone w nowoczesny sprzęt łączności i aparaty do kompresji klatki piersiowej. Ich zakup ma podnieść bezpieczeństwo mieszkańców i turystów. Po zakończeniu finału regat karetki zostaną w regionie.

Poseł PiS Artur Szałabawka wypowiedział się nt. obszaru ich działania i  wskazał, że będą one służyły wszystkim mieszkańcom województwa.

Decyzję o przekazaniu dodatkowej puli pieniędzy na pomoc mieszkańcom Pomorza Zachodniego podjęła premier Beata Szydło.

Do rozdysponowania jest łącznie 169 mln zł – wyjaśnił Paweł Szefernaker.

– To jest jakby pierwsza pula tych środków, które w tym roku Pani premier rozdysponowała na różnego rodzaju wnioski z rezerwy ogólnej – wskazał sekretarz stanu w kancelarii premiera.

Przyznane dofinansowanie to 80 proc. sumy potrzebnej na zadania niezbędne z punktu widzenia województwa zachodniopomorskiego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl