2 kwietnia w Kaliszu odbędzie się Marsz Pamięci Jana Pawła II

2 kwietnia, w 18. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, ulicami Kalisza przejdzie marsz poświęcony Jego pamięci. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.30 przed kościołem pw. Jana Pawła II. Inicjatywa jest odpowiedzią na apel ks. bp. Damiana Bryla, pasterza diecezji kaliskiej, by połączyć siły wszystkich parafii.

Marsz Pamięci rozpocznie się o godz. 13.30 przed kościołem pw. Jana Pawła II w Kaliszu. Następnie wierni z różańcem w ręku przejdą Aleją Wojska Polskiego, ul. Widok, ul. Śródmiejską, Aleją Wolności i ul. Sukienniczą na Plac św. Józefa pod pomnik św. Jana Pawła II. Tam o godz. 15.00 rozpocznie się modlitwa, której przewodniczyć będzie ks. bp Damian Bryl, pasterz diecezji kaliskiej.

Organizatorzy Marszu Pamięci zachęcają do włączenia się w to wydarzenie.

– Stańmy wspólnie na modlitwie ufni w świętość Papieża Polaka – apelują.

Proszą również o przyniesienie flag papieskich, flag Polski i wizerunków św. Jana Pawła II.

Marsz jest odpowiedzią na apel ks. bp. Damiana Bryla, pasterza diecezji kaliskiej.

Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej w Kaliszu/radiomaryja.pl

 

 

 

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl