17 grudnia wznowienie rozmów Iranu z mocarstwami 

Iran ma wznowić negocjacje w sprawie swego programu nuklearnego ze światowymi mocarstwami w środę, 17 grudnia, w Genewie – powiadomił w czwartek wiceminister spraw zagranicznych Iranu Abbas Aragczi, który jest głównym irańskim negocjatorem w rozmowach.

Gdy stronom nie udało się do 24 listopada br. znaleźć ostatecznego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego kontrowersyjnego irańskiego programu nuklearnego, grupa 5+1 (USA, W. Brytania, Francja, Rosja, Chiny oraz Niemcy) i Iran przedłużyły obowiązywanie tymczasowego porozumienia z roku 2013 i odroczyły termin osiągnięcia ostatecznego porozumienia do lipca 2015 roku.

Celem negocjacji prowadzonych z Iranem przez sześć mocarstw jest uzyskanie gwarancji, że strona irańska nie będzie dążyć do budowy broni jądrowej.

W ramach tymczasowego porozumienia z listopada 2013 roku w Genewie Teheran wstrzymał wzbogacanie uranu do wyższego poziomu w zamian za częściowe zniesienie zagranicznych sankcji, w tym dostęp do części zamrożonych zysków ze sprzedaży ropy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl