fot. pixabay

15 lutego rozpocznie się rozliczanie z podatku PIT za 2020 rok


Rozpoczyna się okres rozliczenia podatków za 2020 rok. Deklarację podatkową można złożyć przez portal Twój e-PIT wchodzący w skład e-Urzędu Skarbowego. Osoby, które rozliczą się przez internet, będą mogły liczyć na szybszy zwrot podatku.

15 lutego 2021 roku rozpocznie się rozliczanie z podatku PIT, które potrwa do 30 kwietnia. Od dwóch lat składanie deklaracji jest prostsze, m.in. za sprawą uruchomienia usługi [Twój e-PIT] . To jedna z najpopularniejszych usług elektronicznych polskiej administracji. W ubiegłym roku skorzystało z niej 9 milionów podatników. To prawie połowa wszystkich, którzy rozliczali się elektronicznie.

– Zapraszam wszystkich do korzystania z naszych e-usług i rozliczania podatków drogą elektroniczną, w tym przez Twój e-PIT. To wiele korzyści, przede wszystkim duża wygoda, bezpieczeństwo i oszczędność czasu – powiedział Tadeusz Kościński, minister finansów, funduszy i polityki regionalnej.

W 2021 roku proces rozliczania internetowego przebiega inaczej.

– To jest bardzo ważna zmiana. W tym roku dostęp do Twojego e-PIT-a będzie możliwy tylko i wyłącznie z poziomu e-Urzędu Skarbowego – zaznaczył Tadeusz Kościński.

https://twitter.com/MF_GOV_PL/status/1356242725671219206[E-Urząd Skarbowy] dostępny jest na stronie podatki.gov.pl . Logowanie jest możliwe poprzez podanie peselu lub nr NIP wraz z datą urodzenia. Dostęp do E-Urzędu Skarbowego możliwy jest także poprzez [profil zaufany] , e-dowód i z bankowości elektronicznej – podkreśliła szefowa Krajowej Administracji Skarbowej, Magdalena Rzeczkowska.

Dzięki usłudze Twój e-PIT mamy gwarancję, że zeznanie będzie złożone w terminie – wskazała Magdalena Rzeczkowska.

Podatki należy rozliczyć do 30 kwietnia 2021 roku. W przypadku podatników PIT-36 i PIT-37 niedotrzymanie terminu nie grozi karą – urząd zatwierdzi deklarację automatycznie. Warto jednak zrobić to samemu, gdyż dzięki temu przyspieszymy zwrot podatku – zaznaczyła wiceminister Magdalena Rzeczkowska.

– Wszyscy, którzy rozliczą się elektronicznie w tym poprzez usługę Twój e-PIT, otrzymają zwrot podatków w skróconym czasie 45 dni. Nawet jeśli podatnik nie złoży zeznania PIT, to 30 kwietnia 2021 roku Krajowa Administracja Skarbowa zaakceptuje zeznanie, które przygotowała na podstanie posiadanych danych. Jest to korzyść, której nie daje w Polsce żadna inna dostępna usługa – powiedziała prezes Krajowej Administracji Skarbowej.

Wypełniając sami e-deklarację lub tradycyjną deklarację papierową można przeznaczyć 1 % dla organizacji pożytku publicznego. Na przykład  1 % z naszego podatku można przekazać  [Fundacji  „Nasza Przyszłość”] , która  wspiera między innymi zdolną młodzież. W deklaracji należy podać numer KRS 0000091141.

TV Trwam News

drukuj