12 miesięcy działalności ANR

Stabilizacja cen nieruchomości rolnych oraz stworzenie przyjaznych warunków zakupu ziemi przez rolników – to najważniejsze zadania, które w ostatnim roku wykonała Agencja Nieruchomości Rolnych. Na specjalnej konferencji podsumowano ostatnie 12 miesięcy działalności ANR.

To był dobry rok dla polskiego rolnictwa – ocenił wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Zbigniew Babalski. Według niego nowe kierownictwo Agencji Nieruchomości Rolnych uzdrowiło tę instytucję. Jako najistotniejsze sukcesy ostatniego roku wiceminister wskazał m.in. eliminację procederu przyznawania dopłat bezpośrednich osobom nieposiadającym umów potwierdzających nabycie gruntów.

Jednak najważniejsze jest wdrożenie ustawy o obrocie ziemią – podkreślił wiceminister Zbigniew Babalski.

Po kilku miesiącach ogromnie dużych ataków na to, że ta ustawa spowoduje w ogóle zamrożenie obrotu jeśli chodzi o ziemię rolną, mogę śmiało powiedzieć (…), że w żaden sposób się nie potwierdziły. Ustawa ta  przywróciła podmiotowość polskiej ziemi i podmiotowość polskich rolników. Wykonuje to, do czego po prostu jest, czyli do produkcji polskiej zdrowej żywności – powiedział wiceminister rolnictwa.

Kierownictwo Agencji Nieruchomości Rolnych wśród swoich sukcesów wymieniło też objęcie nadzorem 41 spółek hodowli roślin i zwierząt o szczególnym znaczeniu dla gospodarki narodowej. Chodzi m.in. o hodowle krów mlecznych.

RIRM

        

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl