fot. pixabay.com

1 lipca 2022 roku przejdziemy na nowy standard odbioru – DVB-T2. UOKiK przypomina o sprawdzeniu swoich odbiorników w tym zakresie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomniał, aby przy kupnie nowego telewizora sprawdzić, czy umożliwia odbiór w nowym standardzie DVB-T2. Zmiana systemu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej nastąpi 1 lipca przyszłego roku. Po wprowadzeniu standardu DVB-T2 widzowie otrzymają wyższą jakość obrazu.

Konsumenci powinni przygotować się na nadchodzące zmiany. UOKiK włączył się w kampanię Instytutu Łączności – Gotowi na DVB-T2.

Prezes urzędu antymonopolowego, Tomasz Chróstny, zachęcił, aby już dziś sprawdzić swój telewizor.

– Telewizor zgodny z DVB-T2 może wymagać zmiany ustawień. Jeśli konsument ma wątpliwości, czy posiadany telewizor odpowiada na potrzeby nowego systemu, może sprawdzić jego parametry w instrukcji obsługi, wyszukiwarce internetowej lub bezpośrednio u producenta. W przypadku gdy odbiornik nie spełnia wymogów DVB-T2, konieczny będzie zakup specjalnej przystawki tzw. tunera, który jest zgodny z wprowadzanymi standardami. Nie zapominajmy o seniorach, którzy mogą w tym zakresie potrzebować wsparcia najbliższych – powiedział Tomasz Chróstny.

UOKiK zwrócił uwagę, że większość telewizorów wyprodukowanych w ostatnich latach jest wyposażona w możliwość odbioru systemu DVB-T2.

Należy jednak być czujnym podczas zakupu nowego sprzętu. Warto zapytać sprzedawcę, czy telewizor działa w nowym standardzie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl