Warszawa: uroczystości pogrzebowe Barbary Wachowicz

W Warszawie trwają uroczystości pogrzebowe Barbary Wachowicz. Pisarka spocznie w Alei Zasłużonych na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Wybitna reportażystka, autorka wielu książek i spektakli poświęconych wielkim Polakom zmarła 7 czerwca. Miała 81 lat.

Wspominając pisarkę, były wiceminister spraw zagranicznych Jan Dziedziczak przypomniał o jej pracy na rzecz propagowania patriotyzmu.

Pani Barbara Wachowicz była wielkim propagatorem wartości patriotycznych, odpowiedzialności za Ojczyznę. Pokazywała postacie historyczne w dużo głębszy sposób niż możemy przeczytać o nich w innych publikacjach.  Pokazywała postawę brania odpowiedzialności za Ojczyznę, co było bardzo cenne. Jednocześnie była to osoba, która porywała za sobą młodych ludzi. Jej odejście to wielka strata. Tym bardziej bolesne jest to, że tracimy ją w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jeśli sobie wyobrazimy ile dobrego mogłaby ona dla Polski, dla polskiego patriotyzmu zrobić jesienią tego roku i w najbliższych latach, to uświadamiamy sobie skale tej wielkiej stary – mówił poseł Jan Dziedziczak.

Barbara Wachowicz urodziła się w 1937 roku w Warszawie. Była absolwentką Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego i Łódzkiej Szkoły Filmowej.

Teksty pisarki publikowane były m.in. na łamach „Naszego Dziennika”. Często gościła też na antenie TV Trwam.

Barbara Wachowicz została odznaczona Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, a także Złotym Krzyżem „Za Zasługi dla Związku Harcerstwa Polskiego”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl