fot. https://www.redemptor.pl/

W Warszawie rozpocznie się Wakacyjny Zjazd Misjonarzy

W Warszawie odbędzie się doroczny Wakacyjny Zjazd Misjonarzy. W wydarzeniu udział weźmie ok. 120 przebywających w Polsce na urlopach misjonarzy ze wszystkich kontynentów.

Wakacyjne spotkanie misjonarzy i misjonarek rozpocznie się o godzinie 18.00 Mszą św. w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. Misjonarze w ciągu trzech dni zjazdu zapoznają się m.in. z sytuacją Kościoła katolickiego w Polsce oraz spotkają się ze specjalistami z różnych dziedzin nauki. Wezmą też udział w warsztatach poprowadzonych przez funkcjonariuszy GROM-u. Będą się uczyć, jak zachować się w sytuacji zagrożenia życia.

Sekretarz Komisji Konferencji Episkopatu Polski ds. Misji i delegat ds. misjonarzy, werbista o. dr Kazimierz Szymczycha, powiedział, że zjazd to dla misjonarzy przede wszystkim okazja do spotkania i wymiany doświadczeń.

– To czas wspaniałego spotkania ludzi ze wszystkich kontynentów, polskich misjonarzy, którzy część swojego urlopu chcą poświęcić na to, aby być razem. Są to dni wspólnoty, która może się sobą podzielić. W programie jest czas na refleksję ascetyczną, ale także chcemy, żeby czas był spotkanie wspólnoty misjonarskiej – zaznaczył o. dr Kazimierz Szymczycha.

We wtorek misjonarze i misjonarki podczas Mszy św. będą świętować swoje jubileusze. Eucharystii będzie przewodniczył przewodniczący komisji Episkopatu Polski ds. Misji, ks. bp Jan Piotrowski. Wakacyjny Zjazd Misjonarzy potrwa do czwartku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl