Uniwersjada. Polscy gimnastycy daleko

Sebastian Cecot (AZS AWFiS Gdańsk) i Piotr Kiełbik (AZS AWF Kraków) słabo zaczęli występy biało-czerwonych na 29. Letniej Uniwersjadzie w Tajpej. Dwaj polscy gimnastycy wykonywali trudne układy, ale nie ustrzegli się błędów.

Po pierwszym dniu eliminacji najwyżej sklasyfikowany jest Piotr Kiełbik, który w skoku zajmuje ósme miejsce. Ten sam zawodnik w ćwiczeniach dowolnych plasuje się na 17. miejscu. Gorsze pozycje ma Sebastian Cecot, który w rywalizacji na poręczach plasuje się na 31. miejscu, a na drążku – na 23. Do finałów w każdej konkurencji przechodzi tylko ośmiu zawodników.

Nie wiem czego zabrakło, może trzeźwej głowy. Bardzo dobrze czułem się na rozbiegu, sam skok też był dobry, ale zabrakło wykończenia, czyli prawidłowego lądowania. W ćwiczeniach szło mi dobrze, ale też brakło w końcówce – komentował Piotr Kiełbik.

Biuro Prasowe Akademickiej Reprezentacji Polski/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl