Trzęsienie ziemi w Meksyku o sile 7,5

Trzęsienie ziemi o sile 7,5 nawiedziło w piątek południowy Meksyk. Nie ma informacji o ofiarach bądź poważnych zniszczeniach; służby geologiczne nie wydały ostrzeżenia przed tsunami.

W stolicy zatrzęsły się budynki, były przerwy w dostawach prądu. Epicentrum wstrząsu znajdowało się w pobliżu miasteczka Tecpan de Galeana w stanie Guerrero, 265 km na południe od stolicy, niedaleko od słynnego kurortu Acapulco, dokąd wiele osób wyjechało na świąteczny weekend. Hipocentrum było na głębokości 49 km.

Szef meksykańskich rządowych służb ratunkowych Luis Felipe Puente poinformował na Twitterze, że nie ma na razie doniesień o poważnych zniszczeniach. Mieszkańcy stolicy, gdzie zatrzęsły się budynki i popękały mury, byli przerażeni tym najsilniejszym od wielu lat wstrząsem – podaje Reuters.

Trzęsienie spowodowało przerwy w dostawach prądu i zniszczyło wiele witryn sklepowych – pisze AFP. W 1985 roku trzęsienie ziemi o sile 8,1 spowodowało śmierć ponad 6 tys. osób oraz poważne zniszczenia w stolicy, choć jego epicentrum znajdowało się w odległości 400 km od miasta, na wybrzeżu Pacyfiku.

PAP

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl