fot. PAP/EPA/ LAURENT GILLIERON

Światowe Forum Ekonomiczne

Szwajcarskim Davos trwa Światowe Forum Ekonomiczne. W spotkaniu bierze udział blisko dwa i pół tysiąca osób – polityków, przedstawicieli biznesu, organizacji pozarządowych i naukowców.

 

 

Światowe Forum Ekonomiczne znów organizowane jest w formie stacjonarnej. Tegoroczna edycja poświęcona jest najważniejszym problemom, m.in. wojnie na Ukrainie, pandemii COVID-19, zmianom klimatu oraz kryzysom ekonomicznym.

Wydarzenie odbywa się pod hasłem: „Historia w punkcie zwrotnym – polityka rządów i strategie biznesowe”. Wśród gości jest 50 przywódców lub szefów państw z całego świata. Swój udział zapowiedzieli m.in. przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen; sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg; kanclerz Niemiec, Olaf Scholz.

Polskę reprezentują prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotka się m.in. z przedstawicielami największych światowych firm technologicznych.

W Davos członkiem polskiej delegacji, oprócz przedstawicieli Spółek Skarbu Państwa, jest minister aktywów państwowych, Jacek Sasin. Wicepremier ma się spotkać z przedstawicielami Google Cloud International i Citibank. W trakcie rozmowy poruszone zostaną tematy dotyczące inwestycji Google w Polsce oraz transformacji cyfrowej, szczególnie w sektorze energetycznym.

Światowe Forum Ekonomiczne zakończy się w czwartek.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl