fot. PAP/EPA

Premier Beata Szydło rozpoczęła wizytę w Chinach

Pierwszego dnia wizyty w Chinach Prezes Rady Ministrów Beata Szydło spotkała się z przewodniczącym Kraju Środka. Jak podkreśliła, „Polska przyjęła projekt Pasa i Szlaku z otwartością i wiąże z nim duże oczekiwania”. Wizyta będzie skoncentrowana na kwestiach gospodarczych.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek jeszcze przed rozpoczęciem wizyty zaznaczył, że Polska ze względu na swoją geolokalizację może być „bramą do Europy” w ramach inicjatywy Jednego Pasa i Szlaku. Wskazał też, że w najbliższą niedzielę z udziałem Polski odbędzie się w Chinach forum Jednego Pasa i Szlaku.

Cieszymy się, że Polska może w nim uczestniczyć. Będzie to doskonała okazja do tego, aby relacje między Polską a Chinami pogłębić. Warto też zwrócić uwagę, że my już w jakiś sposób działamy. Z uwagi chociażby na inicjatywy infrastrukturalne, które są podejmowane w Polsce, czy geolokalizację, Polska jest atrakcyjnym dla państwa chińskiego krajem – powiedział Rafał Bochenek.

Rzecznik rządu przypomniał, że Polska przystąpiła do Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych, który ma finansować wiele działań w ramach budowy Nowego Jedwabnego Szlaku.

 

RIRM

drukuj