fot. flickr.com

Papież Franciszek rozpoczął pokutną pielgrzymkę do Kanady

Ojciec Święty Franciszek udaje się dziś z sześciodniową pielgrzymką pokutną do Kanady. Głównym celem podróży apostolskiej Papieża jest spotkanie z trzema grupami rdzennych mieszkańców tego kraju – Pierwszymi narodami, Inuitami i Metysami.

Pielgrzymka ma potwierdzić bliskość Ojca Świętego z tymi wspólnotami, aby –   jak głosi hasło podróży – „kroczyć razem” z nimi drogą do pojednania i uzdrowienia.

O szczegółach wizyty apostolskiej papieża Franciszka mówił o. Jacek Cydzik, redemptorysta posługujący w Kanadzie. [czytaj więcej]

– Jego lądowanie oczekiwane jest na godzinę 11.20 czasu lokalnego. Na drugi dzień (w poniedziałek) rozpoczynają się spotkania z przedstawicielami narodów pierwotnych, z Inuitami i Metysami. W Edmonton Ojciec Święty odprawi Mszę świętą dla dużego zgromadzenia na stadionie Commonwealth. Następnie Papież uda się z pielgrzymką nad Jezioro św. Anny, by tam również się modlić i spotkać się z ludnością rdzenną – podkreślił o. Jacek Cydzik CSsR.

Podczas podróży apostolskiej do Kanady Ojciec Święty odwiedzi też miasta Québec i Iqaluit. Podróż papieża Franciszka zakończy się w sobotę 30 lipca 2022 roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl