Ogólnopolskie rekolekcje „ODDANIE33”

Już w najbliższy wtorek 8 września uroczystą Mszą św. w  Gietrzwałdzie rozpoczną się ogólnopolskie 33-dniowe rekolekcje.

„ODDANIE33” to wyjątkowe dzieło – podkreślił ks. bp Marek Solarczyk.

– Dzieło, które ma doprowadzić do zawierzenia Najświętszemu Sercu Maryi życia każdego z nas, aby w pełni oddać się Jezusowi – mówił ks. bp Marek Solarczyk, biskup pomocniczy warszawsko-praski.

Ogólnopolskie rekolekcje rozpoczną się w symbolicznym dniu.

– Zaczynamy 8 września, w uroczystość urodzin Matki Bożej – kończymy 10 października – konsekrując nasze serca Najświętszemu Sercu Maryi. Niech będzie nas jak najwięcej – akcentował ks. Dominik Chmielewski SBD.

Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą zanurzyć się w Bożej Miłości. Jeszcze bardziej doświadczyć opieki Matki Bożej.

– Widzę jak oddanie Matce Bożej odnawia moje kapłaństwo i pokazuje mi jak jeszcze bardziej kochać Jezusa. Sam doświadczyłem jak budzi się we mnie miłość do Eucharystii – wskazał o. Wojciech Surówka OP.

Obecnie przeżywamy trudny duchowo i fizycznie czas. W historii naszego Narodu w chwilach trudności zawsze szukaliśmy oparcia w Matce Najświętszej.

– W tym trudnym czasie bardzo ważne jest umocnienie duchowe, które daje nam wiara, a tę możemy pogłębiać uczestnicząc w tych rekolekcjach – podkreślił Radosław Pazura, aktor.  

Ten czas to niesamowity skarb Kościoła – podkreślał ks. Marcin Modrzyński.

– To, co Bóg nam daje i objawia w tym czasie, to jest jego odpowiedź na te czasy, na problemy całego świata. Na wszechobecny zalew grzechu – zwrócił uwagę rekolekcjonista.

Głównym organizatorem rekolekcji jest Fundacja Tota Tua, która w archidiecezji poznańskiej odpowiedzialna jest za dzieła „Modlitwa za kapłana” i „Oddanie się Matce Bożej”.

– Przez te 33 dni na różnych stronach i kanałach na Facebooku i YouTubie będziemy te rekolekcje udostępniać. Na każdy dzień będzie medytacja, którą można przeczytać lub odsłuchać – poinformował Adrian Pakuła,  Fundacji Tota Tua.

Wszystkie szczegóły znajdziemy na stronie https://www.oddanie33.pl/

TV Trwam News

drukuj