fot. twitter.com

Rusza projekt ODDANIE33 – przygotowanie do całkowitego oddania się Matce Bożej

Rusza dziś projekt ODDANIE33. To 33-dniowe ogólnopolskie rekolekcje przygotowujące do całkowitego oddania się Matce Bożej, a za Jej pośrednictwem – Jezusowi. Taką drogę duchową polecali i praktykowali wszyscy papieże XX w.

Rekolekcje rozpoczynają się w rocznicę objawień w Gietrzwałdzie, dlatego też zostaną zainaugurowane w tamtejszym sanktuarium. Będzie można je śledzić w mediach. Transmisje będą prowadzone m.in. na YouTube i Facebooku.

Do uczestnictwa w rekolekcjach zachęca ks. Dominik Chmielewski. Salezjanin zwraca uwagę, że pomogą one uporządkować różne sfery życia.

– Przez 33 dni porządkujemy z Maryją życie we wszystkich sferach. W relacji z Bogiem, w relacji z drugim człowiekiem, w relacji z samym sobą, w relacji do dóbr materialnych. Tego, co sporadycznie i wyrywkowo na różnych rekolekcjach słyszymy, tu jest przez 33 dni z Matką Bożą wszystko projektowane na nowo. Oddajemy Maryi wszystko, oddajemy samych siebie. Stajemy się cali Jej, a Ona staje się cała nasza. Wielu ludzi doświadcza przemian związanych z tą formą rekolekcji. To jest rewolucja w życiu duchownym – podkreślił ks. Dominik Chmielewski.

Ogólnopolskie 33-dniowe rekolekcje zostały przygotowane przez Fundację Tota Tua oraz redakcję „Miłujcie się!”. Będzie można je śledzić każdego dnia o godz. 20.00. Transmisje przewidziano m.in. na kanale YouTube „Miłujcie się”.

Rekolekcje potrwają do 13 października, a zakończą się w gietrzwałdzkim Sanktuarium uroczystym Aktem poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa.

Więcej informacji można znaleźć [tutaj].

 RIRM

drukuj