fot. PAP/Leszek Szymański

Mrocza: Piknik rodzinny inaugurujący ogólnopolską kampanię informacyjną „Rodzina 500 plus”

W Mroczy w woj. kujawsko-pomorskim odbędzie się dziś piknik rodzinny inaugurujący ogólnopolską kampanię informacyjną „Rodzina 500 plus” na każde dziecko. W uroczystości wezmą udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, minister rodziny pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa oraz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Wiceminister rodziny Stanisław Szwed podkreśla, że program ma poprawić sytuację materialną rodzin oraz wesprzeć dzietność Polaków. Dodaje, że pieniądze na program są zabezpieczone.

Realizujemy program „Rodzina 500 plus” w tej rozszerzonej wersji, czyli bez kryterium dochodowego obejmujemy wszystkie dzieci do 18. roku życia. W tym roku na ten program przeznaczymy 31 mld zł. Mamy zabezpieczone środki w budżecie państwa. W przyszłym roku będzie to 41 mld zł, które trafią do polskich rodzin i w znaczny sposób poprawią sytuację zarówno materialną. Mamy nadzieję, że ten program będzie też wspierał dzietność, bo jest to ważna kwestia, jeżeli chodzi o realizację naszego programu – zwraca uwagę Stanisław Szwed.

Od poniedziałku program „Rodzina 500 plus” obejmie wszystkie dzieci do 18. roku życia, również pierwsze i jedyne w rodzinie. Od tego dnia możliwe będzie składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia – drogą tradycyjną.

RIRM

drukuj