fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] S. Szwed: Program Rodzina 500 plus cieszy się olbrzymim zainteresowaniem

Złożono już ponad 250 tys. wniosków drogą elektroniczną w sprawie programu Rodzina 500 plus (Stan na godz. 14.00 – przyp. RIRM). Widać po tym, jak cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Ten program jest po prostu potrzebny polskim rodzinom mówił w rozmowie Redakcję Informacyjną Radia Maryja Stanisław Szwed, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Z dniem 1 lipca ruszyła nowa, rozszerzona odsłona składania wniosku o przyznanie świadczenia Rodzina 500 plus. Od teraz świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało na każde dziecko do osiemnastego roku życia, bez względu na dochody rodziny.

Złożono już ponad 250 tys. wniosków drogą elektroniczną (Stan na godz. 14.00 – przyp. RIRM). Widać po tym, jak cieszy się olbrzymim zainteresowaniem. Jest to oczywiście również duże wsparcie dla rodzin w sferze materialnej, ale też kwestia zapotrzebowania, bo wnioski były składane o północy, a rano środki znajdowały się już na kontach u niektórych rodzin – podkreślił Stanisław Szwed.

To dobre rozwiązanie, gdzie mogliśmy przyspieszyć wydawanie; składanie wniosków, ale też i pozyskiwanie z programu środków pieniężnych. Ilość wniosków, które w ciągu godziny wpływa do nas, mierzymy już w dziesiątkach tysięcy zarówno przy programie 500 plus, jak i programie Dobry start – zaznaczył.

Wiceszef MRPiPS w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja zapewnił, że zarówno w tym roku, jak i przyszłorocznym budżecie są zapewnione środki na realizację programu „500 plus”.

Na kolejne lata również, bo obojętnie jak się rozstrzygną wybory parlamentarne, nikt z programu 500 plus już nie zrezygnuje. Choć czasami słychać głosy ze strony opozycji, że chcą coś w tej kwestii zmieniać, ale program cieszy się dużym uznaniem w społeczeństwie i jest po prostu potrzebny polskim rodzinom. On z jednej strony poprawia ich sytuację materialną, a z drugiej strony mamy nadzieję, że też będzie oddziaływał na demografię, która jest dla nas bardzo ważna – dodał Stanisław Szwed.

Z danych Centrum Informacyjnego Rządu wynika, że od 1 kwietnia 2016 roku, czyli od momentu uruchomienia programu 500 plus, przeznaczono na niego ok. 70 mld zł (stan na marzec 2019 r.). W tym roku będzie kosztował dodatkowe 9,6 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl