fot. PAP/Mateusz Marek

Marszałek Senatu w ogniu pytań

Senacka Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się dziś po południu wnioskiem o uchylenie immunitetu marszałka Tomasza Grodzkiego. Uchylenia immunitetu domaga się Prokuratura Regionalna w Szczecinie. W grudniu 2022 roku skierowała ponowny wniosek w tej sprawie.

Śledczy zarzucają Tomaszowi Grodzkiemu, że w czasie, kiedy pełnił funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, przyjął korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich.

„Kilka dni temu Bogdan Borusewicz mówił, że wniosek o uchylenie immunitetu Tomaszowi Grodzkiemu został zwrócony do prokuratury jako wadliwy i nie ma go już w Senacie. Dziś się znalazł i będzie pilnie procedowany. Kłamią, kombinują i kpią z Polaków i z wymiaru sprawiedliwości” – napisał na Twitterze Marek Pęk, wicemarszałek Senatu.

Tomasz Grodzki wielokrotnie przekonywał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw. Komisja Regulaminowa, Etyki i Spraw Senatorskich zajmie się dziś także wnioskiem o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej senator Magdaleny Kochan.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl