fot. PAP/Andrzej Lange

Tomasz Grodzki straci immunitet?

Do Prokuratury Krajowej trafił nowy wniosek o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu, Tomaszowi Grodzkiemu. O sprawie poinformował minister sprawiedliwości, Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro, w jednej z regionalnych rozgłośni Polskiego Radia. Wniosek przygotowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie.

W sprawie dotyczącej uchylenia immunitetu marszałkowi Senatu chodzi o śledztwo ws. Fundacji Pomocy Transplantologii, której jednym z założycieli jest Tomasz Grodzki. Zdaniem śledczych była ona wykorzystywana do popełniania oszustw i korupcji.

Wicemarszałek Senatu, Marek Pęk, jest przekonany, że w tej kadencji Sejmu Tomasz Grodzki nie straci immunitetu.

 – Nie mam złudzeń, że dopóki w Senacie większość ma marszałek Grodzki i jego ekipa, to wygra „doktryna Neumanna”. W tej kadencji już na pewno Senat się nie zbierze, żeby się tą sprawą zająć (…). Kluczowe w tym momencie jest zwycięstwo PiS w Senacie. Jeżeli inna większość ukształtuje się w Senacie, to zagłosujemy za uchyleniem immunitetu marszałkowi Grodzkiemu. On powinien stanąć przed wymiarem sprawiedliwości – powiedział wicemarszałek Marek Pęk.

Według śledczych osoby zamieszane w sprawę wyłudzały od pacjentów wpłaty na konto Fundacji w zamian za leczenie lub przyspieszenie leczenia.

Dotąd w sprawie zostały oskarżone trzy osoby. Tomasz Grodzki nie usłyszał zarzutów, bo Senat nie zgodził się na uchylenie mu immunitetu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl